Η Κ.Ο.Π.Ι είναι μια πολιτιστική ομάδα του πανεπιστημίου Ιωαννίνων με δράση τη προβολή ταινιών και το διάλογο γύρω απο στην 7η τέχνη.

Χειμερινό εξάμηνο 2011. Η Κ.Ο.Π.Ι. παρουσιάζει το αφιέρωμα της με τίτλο “Το φιλμ νουάρ” στο πλαίσιο της κινηματογραφικής λέσχης του Πανεπιστημίου μας. Οι προβολές θα γίνονται στην Αίθουσα Λόγου και Τέχνης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα. Ώρα έναρξης 20:30. Η είσοδος σε όλες τις προβολές είναι ελεύθερη!

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΦΙΛΜ ΝΟΥΑΡ

1. Τετάρτη 12 & Πέμπτη 13 Οκτωβρίου: Το γεράκι της Μάλτας “The Maltese falcon” (John Huston)
  2. Τετάρτη 19 & Πέμπτη 20 Οκτωβρίου: Ο τρίτος άνθρωπος “The third man” (Carol Reed)
  3. Τετάρτη 2 & Πέμπτη 3 Νοεμβρίου: Η σκύλα “Scarlet street” (Fritz Lang)