Η Κ.Ο.Π.Ι είναι μια πολιτιστική ομάδα του πανεπιστημίου Ιωαννίνων με δράση τη προβολή ταινιών και το διάλογο γύρω απο στην 7η τέχνη.

Εαρινό εξάμηνο 2011. Η Κ.Ο.Π.Ι. παρουσιάζει το αφιέρωμα της “Μεγάλοι της κωμωδίας”. Οι προβολές θα γίνονται στην αίθουσα Λόγου και Τέχνης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Ώρα έναρξης 20:30. Η είσοδος σε όλες τις προβολές είναι ελεύθερη!

1. Τετάρτη 2 & Πέμπτη 3 Μαρτίου: Ο στρατηγός “The general” (Buster Keaton)
  2. Τετάρτη 9 & Πέμπτη 10 Μαρτίου: Τα φώτα της πόλης “City lights” (Charlie Chaplin)
  3. Τετάρτη 23 & Πέμπτη 24 Μαρτίου: Σούπα πάπιας “Duck soup” (Leo McCarey/Marx Brothers)
  4. Τετάρτη 30 & Πέμπτη 31 Μαρτίου: Ο θείος μου “Mon oncle” (Jacques Tati)